Вакаме — це здорова та смачна їжа. Водорості вакаме — це багате джерело вітамінів А, С, Е, K, у них багато фолієвої кислоти, пантотенової кислоти, рибофлавіну, Омега-3 кислоти, амінокислоти. Також у них міститься достатня кількість мінералів, як-от кальцій, фосфор, мідь, магній, залізо. У них невелика кількість рослинних білків.
Вага упаковки: 500 грамів+
Водночас, вакаме майже зовсім не містить калорій. Цей продукт прекрасно підійде тим, хто стежить за своєю фігурою та вагою. Вчені довели, що в в вакамі є фукоксантин. Ця речовина є активним спалювачем жиру.
З 1960-х імпортований із Японії в сухому вигляді вакаме почали активно використовувати в США. Вона з'явилася в продуктових магазинах завдяки руху макробіотики, а в 1970-х, з поширенням моди на сусі, стала відома всім шарам населення.
Ковзні листи вакаме мають зелений колір і ніжний солодкуватий смак. Сушені листи розрізають на дрібні шматочки, позаяк під час приготування вони сильно розбухають.
У Японії та Європі вакаме зберігають у сухому або солоному вигляді. Головні страви з вакаме — місосиру та міоккук, а також салати з тофу. Вакаме може подаватися як закуска. Всі ці страви зазвичай поливають соєвим соусом або оцтом.
Гома вакаме, салат із водоростями, популярний у американських сусі-барах. Буквально назва означає «кунжутна вакаме», позаяк вакаме посипають під час приготування кунжутним ментом [7].
У Кореї міоккук, суп із вакаме, зазвичай використовуються нещодавно жінками, що народилися через поширену думку про те, що ці водорості містять велику кількість кальцію й іоду, корисних молодим матерям [8]. Однак варто зазначити, що за даними міністерства сільського господарства США, вакаме не містить іода, а в 100 її грамах міститься всього 15% добової потреби кальцію [9]. Жінки часто їдять цей суп і під час вагітності. Міякук подають на святкування днів народження в нагадування про те, що це перша їжа, яку мати передала дитині через молоко.
У Китаї суп із вакаме називають кит. трад. 裙带菜, пінінь: qrundçi cçi, пал.: цуньай цай [10]. Виробництво вакаме зосереджене в Даляня.
Вакаме — багате джерело ейкозапентаєнової кислоти, однієї з Омега-3 кислот. Її харчова цінність — 400 мг/100 ккал, це один з найживотіших вегетаріанських інгредієнтів [11]. Дві столові ложки вакаме містять приблизно 7,5 кілокалорій і 30 мг омега-3 кісточки. У ній також багато тіаміну та ніацину.
Дослідники з Університету Хокайдо виявили у вакамі фукоксантин, який сприяє спалюванню жиру [12]. Досвіди на мишах показали, що фукоксаніцин ініціює вироблення жироспалювального білка UCP1, який акумулюється в жировій тканині навколо внутрішніх органів. У мишей, яких годували фукоксаніном, було набагато більше UCP1, ніж у інших.
- Ціна: 115 ₴