Основні | |
---|---|
Країна виробник | В'єтнам |
Тип | Вермішель |
Основа | Рисова |
Вага | 0.4 кг |
Рисова локшина — улюблена страва японських самураїв, що продовжує молодість і є засобом підняття життєвих сил організму
Опис
+ Рисова локшина — ситний, пружний на дотик, приємний, але, проте, практично безсмачний виріб із рисового борошна, широко поширений у Китаї та Японії. У цих країнах рисову локшину використовують для приготування величезної кількості різноманітних страв — це політ для фантазій для справжніх гурманів і цінувальників японської кухні. Особливо тонка рисова локшина, що нагадує про дріт, називається фунчоза. У Росії рисову локшину іноді називають «скляною», але це помилково: «скляна» локшина виготовляється з бобів (похожа на тонкі скляні нитки, під час варіння стає прозорою), а рисова локшина під час варіння біліє. Оскільки фунчоза виготовляється з рису, традиційно вона вважається основою довголіття й безперечним засобом підняття життєвих сил організму. Легендарні «ніндзі» — японські багаті на фунчоз. Домашня рисова локшина часто робиться дуже довгою, що символізує довголіття господарів.
Рисова локшина являє собою білі або напівпрозорі смужки завширшки від 2-3 мм до 3 см плоскої або округлої форми. Локшина дуже довга, не менш ніж 50 см завдовжки, і ніколи не ламається перед вареною. Східне прислів'я каже: «Чем довша локшина, тим довше життя». Здивований факт, що рисова локшина так еластична та пружна, що продавці фунчози на ринках Середньої Азії під час продажу змотували її як моток із рибальською волосінню, викликаючи подив в іноземних покупців. Сьогодні рисову локшину можна купити в будь-якому супермаркеті. Локшина належної якості має напівпрозорий вигляд із ледь відчутним сірим відтінком. Запах справжньої локшини — легкий, майже непомітний, що віддає горіхами або бобами. Якщо ж рисова локшина мутного кольору, злита або має сторонні запахи, то від купівлі такого продукту краще відмовитися — смачної страви з нього не вийде. Зберігати локшину треба у прохолодному, сухому, добре провітрюваному місці, якнайдалі від інших ароматних спецій і сильно пахнуть продукти. У разі надмірної вологості продукт швидко відсире та втратить свої поживні та смакові якості. Для зберігання фунчози краще вибрати щільні паперові пакети або скляні баночки з трохи притертими кришками.
Це традиційний інгредієнт у китайських супах, салатах із курки, численних закусок. Рисову локшину не варлять, а замочують у гарячій воді на 15-30 хвилин під час приготування основних страв. Якщо ж локшина готується для супу, то її замочують на п'ять хвилин, а потім кілька хвилин доварюють у кип'ятільному бульйоні. Рисова локшина подається з смаженими овочами, морепродуктами або м'ясом (ідеально з копченою або відварною куркою), добре поєднується зі свіжими огірками, редькою та морквою. Салати готують так, щоб не дати локшині остаточно охолонути або підсохнути. Страви з рисовою локшиною заправляють соєвим соусом. У східній кухні фунчозу практично ніколи не соляти й не приправляють спеці, що різко пахнуть, щоб не заглушити природний тонкий аромат локшини. Однак фунчоза чудово вбирає смаки, запахи та навіть колір, тому може використовуватися як гарнір для будь-яких продуктів. Навіть невелика кількість приправи яскраво підкреслює смак страви, зробленої на основі фунчози. Страви з рисової локшини їдять у холодному та гарячому вигляді, але гурмани кажуть, що холодна локшина смачніша.
Склад і корисні властивості рисової локшини
Локшина з рису, що на 75% складається з крохмалю, багата на вітаміни групи В (тіамін В1, рибофлавін В2, ніацин В3), які беруть участь в обміні речовин і сприяють зміцненню нервової системи, і вітаміном Е, відомим своїми антиоксидантними властивостями. Вітамін Е покращує живлення клітин, зміцнює стінки судин і запобігає утворенню тромбів. З мінералів у рисовій локшині є калій, фосфор, марганець, залізо, мідь, кальцій, цинк і селен.
Великий гурт обгортується індивідуально
- Ціна: 139 ₴